Siedlisko Pod dębem


Idź do treści

O nas

Gospodarstwo agroturystyczne "Pod dębem" położone jest w malowniczej dolinie Bugu, we wschodniej częsci powiatu bialskiego,w miejscowosci Kodeń, 600m od granicy z Białorusią, na trasie Terespol-Kodeń-Sławatycze .

Na tym obszarze utworzono w 1994r. park krajobrazowy "PODLASKI PRZEŁOM BUGU" ze wzgledu na unikatowe krajobrazy nauturalnie wijacej sie rzeki Bug wraz z otaczajacą ją przyrodą nie skażoną przez cywilizację.

Kodeń to miejsce kultu Maryjnego słynącego z cudownego obrazu Matki Boskiej "De Guadelupe" zwanej Kodeńską.
Warto tam również zobaczyć zabytki sakralne takie jak: cerkiew zamkowa p.w. Św.Ducha, renesansowy kościół p.w. Św. Anny, kościół cmentarny p.w. Św. Wawrzyńca oraz inne zabytki architektoniczne :pozostałości po zamku Sapiehów pocz. XVI w. czy pałac zwany "Placencją"

Niezaprzeczalnym atutem turystycznym tego miejsca jest czyste powietrze,mało zmieniona działalnością człowieka przyroda - obfitująca w wiele gatunków chronionej fauny i flory.
Warunki takie zachęcaja do uprawiania turystyki pieszej, rowerowej czy wodnej.
Ze względu na bliskość tak dużej rzeki jaką jest Bug i jej starorzeczy Noclegi w Kodniu ( https://meteor-turystyka.pl/noclegi,koden,0.html) to idealna baza dla osób pasjonujących sie wędkarstwem.

Do dyspozycji naszych gości oprócz calego domu sa także : dwa rowery, piłka, badminton, huśtawka oraz piaskownica dla dzieci.
Posiłków niestety nie zapewniamy ale można je wykupic w pobliskim klasztorze o.Oblatów.
Siedlisko można traktowac jako doskonała bazę wypadową do miejsc godnych zwiedzenia znajdujących się w okolicach Kodnia.Powrót do treści | Wróć do menu głównego